تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۶:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چرا رهبر انقلاب پیام ترامپ را نادیده گرفت؟

سفر تاریخی نخست‌وزیر صنعتی‌ترین کشور جهان برای میانجی‌گری با ایران نشان از درماندگی و استیصال آمریکا در مقابل سیاست‌های ایران است و این واقعیت که تیرهای ترامپ برای مهار و مرعوب‌ ساختن ملت بزرگ ایران به هدف نخورده است.

به گزارش دانا رضوی، عضو سابق پارلمان کویت در توئیتی نوشت: دیروز عبیدالله به امام حسین (ع) در کربلا نامه نوشت و داد به عمرسعد تا امام جوابش را بدهد و امام فرمود جوابی نمی‌دهم و حالا تاریخ تکرار می‌شود [آیت‌الله] خامنه‌ای فرمودند: جوابی به ترامپ نمی‌دهم. این موضوع چند علت دارد:
۱- اگر قرار بود رهبر معظم انقلاب پاسخی به نامه ترامپ می‌دادند، مانند چندين پيام و نامه‌هاي پيشين رهبران امريكا، پاسخي خصوصي برايشان فرستاده مي‌شد، حتي اگر قرار بود جوابي براي ترامپ صادر نشود و صرفا مخاطب بيانات رهبر انقلاب صرفا نخست‌وزير ژاپن بود هم نيازي به «خرق عادت» و تغيير رويه هميشگي اطلاع‌رساني از ديدارهاي ديپلماتيك رهبر انقلاب نبود.
۲- به نظر مي‌رسد كه روی حساب بيانات رهبر معظم انقلاب در ديدار نخست‌وزير ژاپن فقط ترامپ و دولتمردان آمریکایی نبوده است؛ بلکه ایشان اشخاص ديگري را هم مورد خطاب داشته‌اند که به این شکل پیچیده و هدفمند بخش‌هایی از دیدار به صورت هوشمندانه منتشر شد. در واقع افرادی که از حضور مسئولین آلمان و ژاپن ذوق‌زده شده و صغری و کبری موضوع را آنطور که در ذهنشان بود تحلیل می‌کردند و در رسانه‌ها نوید مذاکره و… می‌دادند با واکنش معظم‌له به پیام ترامپ زمینگیر و منکوب شدند.
۳- ضمن این که مخاطبان خاص داخلي بيانات رهبر فرزانه انقلاب، پيام اقدام اخير ايشان را دريافته‌اند که يا باید در روش غلط گذشته خود تجديد‌نظر کنند و چنانچه در نظام مسئولیت دارند باید فکر اساسی برای خود بردارند.
۴- علی القاعده میانجی باید شرایطی داشته باشد که طرفین دعوا او را قبول دارند و به موقع می‌تواند ریشی بجنباند و این در مورد موجودی به نام آمریکا، صدق نخواهد کرد، چه برسد به اینکه آن میانجیگر بخواهد آلمان یا ژاپنی باشد که رسما مستعمره آمریکا هستند. این کشورها در بهترین حالت همان پیغام رسان و سفیر پیام آمریکا خواهند بود که رهبر معظم انقلاب هم جواب درخوری به آنها ارائه نمودند.
۵- شیوه برخورد و مواجهه رهبر بزرگ جهان اسلام با نمایندگان آمریکا به شیوه‌ای بود که باعزت به جهانیان تفهیم شد که انقلاب اسلامی بر اساس دیدگاه‌های ارزشمدارانه و اسلامی خود قصد تولید سلاح هسته‌ای ندارد، نه به خاطر ملاحظه امثال ترامپ بلکه بر اساس آموزه‌های دینی از این عمل نهی شده است. ضمن این که شیوه مذاکره رهبر فهیم نقلاب به عنوان لوحی زرین در تارک پرافتخار ملت ایران می‌درخشد.
۶- شیوه پاسخ رهبر انقلاب به پیام آمریکا، بی‌اعتنایی و جدی نگرفتن ترامپ بود که منطقاً نتیجه رفتار متفرعانه و در عین حال احمقانه خود آمریکاست. وگرنه به اذعان بسیاری از رهبران جهان که به دیدار ایشان نائل آمده‌اند بلااستثنا همگی از معنویت، نورانیت و درایت معظم‌له تعریف کرده‌اند و چنانچه شخصیت ترامپ و آمریکا لگدمال شد نتیجه اشتباهات خودشان است.
۷- مهمترین نکته سفر تاریخی نخست‌وزیر صنعتی‌ترین کشور جهان برای میانجی‌گری با ایران نشان از درماندگی و استیصال آمریکا در مقابل سیاست‌های ایران است و این واقعیت که تیرهای ترامپ برای مهار و مرعوب‌ ساختن ملت بزرگ ایران به هدف نخورده است. ترامپ با قلدری و زورگویی و فشار تحریم‌ها می‌کوشد ایران را وادار به مذاکره کند، که با صلابت و مواضع قدرت رهبر انقلاب تحقیر شد.
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبلیغات شما 1
تبلیغات شما 2
تبلیغات شما 3
تبلیغات شما 4