تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ - ۶:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وقتی آمریکا تحقیر می‌شود

در دیدارهای هفته گذشته وزیر خارجه آلمان و ژاپن هر دو بر این مسئله مذاکره تأکید داشتند؛ هر چند که مقامات آمریکایی همانند گذشته دروغ می‌گویند، اما جواب‌های وزین و درخور رهبری در پاسخ به نخست‌وزیر محترم ژاپن توأم با تکریم ایشان، تحقیر و خرد شدن آمریکا بود.

به گزارش دانا رضوی، سعیده کدخدا، کارشناس مسائل بین الملل در خصوص قبول نکردن پیشنهاد آمریکا برای مذاکره مجدد با ایران توسط رهبری نوشت: آمریکا در موارد مختلف به دنبال فشار و تحقیر ملت بزرگ ایران بوده است، اما با هر بار ناکامی یک پله از ادعاهای خود کوتاه می‌آید. همین چند ماه پیش بود که وزیر خارجه‌اش برای مذاکره با ایران ۱۲ شرط گذاشت اما امروز به دنبال مذاکرات بدون شرط است و برای این امر از وزیر خارجه گستاخ آلمان تا نخست‌وزیر متین ژاپن می‌خواهد که به ایران بگویید ما فقط به دنبال مذاکره‌ایم.

ترامپ با قلدری، زورگویی و متکبری و با افزایش تحریم‌ها و فشارهای حداکثری می‌کوشد ایران را وادار به مذاکره کند، اما طرف مقابلش با صلابت و با موضع قدرت تاکنون کوتاه نیامده و در این در تقابل حتی ترامپ و تیمش تحقیر نیز شده‌اند.

نکته‌ای که ترامپ دائم بر روی آن تأکید دارد مذاکره با ایران است، چون می‌دانند در تهدید و تحدید نظامی و اقتصادی ایران به نتیجه‌ای نمی‌رسند. در دیدارهای هفته گذشته وزیر خارجه آلمان و ژاپن هر دو بر این مسئله مذاکره تأکید داشتند؛ هر چند که مقامات آمریکایی همانند گذشته دروغ می‌گویند، اما جواب‌های وزین و درخور رهبری در پاسخ به نخست‌وزیر محترم ژاپن توأم با تکریم ایشان، تحقیر و خرد شدن آمریکا بود.

امروز همه می‌دانند که آمریکا در سپهر سیاست خود در خصوص منطقه خاورمیانه خصوصاً ایران در هدف‌گذاری‌های خود شکست سنگینی را متحمل شده است.

‏ همان‌طور که ناظران سیاسی اذعان داشتند که آمريكايي‌ها بايد مي‌فهميدند كه راهبرد آن‌ها براي امتیاز گیری از ايران تحت عنوان كمپين فشار حداكثري بي‌نتيجه است و به در بسته خورده است. چرا که كوچك‌ترين پالس مثبت در زمينه مذاكره يعني امتيازي در سبد دولت ترامپ و تائید اين نظر او كه افزايش فشار جواب مي‌دهد و در نتيجه افزايش تصاعدي فشار که البته با پاسخ قاطع و محكم رهبری معظم انقلاب، راه بر اين محاسبه غلط آمريكايي‌ها بسته شد.

بر اساس این اتفاقات گذشته، به همه عالم اعلام شد که رؤسای جمهور آمریکا در طول بیش از ۴ دهه نتوانسته‌اند که نظام مقدس جمهوری اسلامی را ساقط نمایند، نه اینکه نخواسته‌اند بلکه نتوانسته‌اند. به اذعان سردمداران آمریکا رهبر معظم انقلاب با یک سخنرانی تمام نقشه‌های آنان را نقش برآب می‌کند. همانطور که کاندولیزا رایس- وزیر سابق امور خارجه امریکا و از تئوریسین‌های برجسته این کشور- و اذعان به اقتدار رهبر جمهوری اسلامی‌، نمونه‌ای کوچک اما خواندنی از این‌گونه تصریحات دشمنان قسم‌خورده است. وی چندی پیش در گفتگو با رویترز به صراحت اعلام کرد: «رهبر ایران می‌تواند نقشه‌هایی را که بهترین ذهن‌ها با صرف بیش‌ترین بودجه‌ها در زمانی بسیار طولانی کشیده و مجریانی ماهر اجرای آن را به عهده گرفته‌اند، با یک سخنرانی یک‌ساعته خنثی کند.»

در این بین فقط می‌ماند عزم جدی مسئولان داخلی برای حل مشکلات مردم، که نباید دولت از آن غفلت کند.

در واقع وظیفه دولت گام نهادن در مسیر و استراتژی ترسیمی رهبر معظم انقلاب است و غیر از این مسیر، نباید راه دیگری را متصور شد، چراکه که مقصدش به خرد شدن سرافکنگی ابرقدرتها ختم می‌شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبلیغات شما 1
تبلیغات شما 2
تبلیغات شما 3
تبلیغات شما 4