تاریخ : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ - ۵:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عزت ایران در برابر واسطه‌های غرب

کارشناس مسائل بین الملل نسبت به سفر نماینده دو کشور آلمان و ژاپن به ایران که قرار است حکم میانجی بین ایران و آمریکا را بازی کنند، واکنش نشان داد.

به گزارش دانا رضوی، سعیده کدخدا، کارشناس مسائل بین الملل در خصوص سفر نماینده دو کشور آلمان و ژاپن به ایران که قرار است حکم میانجی بین ایران و آمریکا را بازی کنند، نوشت: چند سالی است که جریان غربگرای داخلی با ارائه اطلاعات و تحلیل‌های غلط از نظام، دشمنان ملت ایران را گستاخ نموده‌اند تا جایی که باعث امیدواری آمریکا به طرح‌های ضدایرانی خود شده و هزینه‌های ملت را برای تأمین منافع ملی خویش بالا برده‌اند.

اکنون تحولات میدانی در غرب آسیا، از کاهش تعهدات ایران در برجام تا موشک باران اسرائیل توسط حماس و بمباران تأسیسات نفتی عربستان توسط انصارالله یمن و موارد دیگر که باعث تغییر موازنه قوا به نفع جبهه مقاومت شده است.

نظام سلطه که در برابر مقاومت و تسلیم‌ناپذیری ایران سر تعظیم فرو آورده بدنبال راه‌های جایگزین است.

طی این روزها نماینده دو کشور آلمان و ژاپن با سفر به ایران حاوی پیشنهادات و پیام‌های آمریکا هستند.

اما رسالت دولتمردان ما ارسال پیام قدرتمندانه به این دو نفر(نخست وزیر ژاپن و وزیر خارجه آلمان) در راستای تأمین منافع ملی فوق‌العاده ضروری است. چرا که وزیر خارجه آلمان هنوز نیامده ژست طلبکارانه از ایران گرفته است.

کشورهای اروپایی که پس از خروج آمریکا دائماً در حال وقت‌کشی می‌باشند اکنون با ارعاب و زیر سوال بردن تدابیر هسته‌ای ایران به دنبال فشار بر جمهوری اسلامی ایران هستند. لذا عقل و منطق حکم می‌کند که با لبخند از او پذیرایی نکنیم و از توان بالای بازدارندگی ایران که به مدد جهادگران جبهه مقاومت ایجاد شده بهره ببریم.

هرچند دولتمردان کشور بهتر از هر کسی می‌دانند که این اقدام کشورهای اروپایی با هماهنگی آمریکا و نوعی فرصت‌سوزی است. تیم مذاکره کننده کشورمان سالها با غربی‌ها مذاکرات مستقیم داشته‌ایم و با آنها قدم زده‌ایم و تجربه اول ما در مذاکره نیست. لذا کسانی که دلخوش به میانجی‌گری ژاپن و آلمان و عمان و سوئیس هستند آدرس غلط به مردم به مردم می‌دهند، هرچند که افکار عمومی ایران در برخورد با سیاستهای غرب چند گام از مسئولین جلوترند.

اکنون که آلمان و ژاپن قرار است حکم میانجی بین ایران و آمریکا را بازی کنند، خودشان محکم‌ترین اقتصاد دنیا را دارند و بعد از جنگ دوم جهانی قوای نظامی‌شان را هر روز قوی‌تر و توسعه دادند و آمریکا می‌خواهد با این سیاست ما را مسلوب‌الاراده کند و ما را به خانه اول بازگرداند، اما به هر حال موضع ایران باید قدرتمندانه و عزتمندانه باشد.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبلیغات شما 1
تبلیغات شما 2
تبلیغات شما 3
تبلیغات شما 4