تاریخ : ۱۳۹۷/۰۸/۰۳ - ۴:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سناریوهای استکبار برای پیاده‌روی اربعین

حرکت عظیم مسلمانان در اربعین، اقتدار مسلمانان را به رخ دشمنان اسلام خواهد کشاند، و اثرات آن اگر از قدرت نظامی بیشتر نباشد، کمتر نیست و زائرین عزیز ایرانی و غیرایرانی باید بیش از پیش متوجه تحرکات و شیطنت‌های دشمن در این مسیر باشند.

به گزارش دانارضوی، راه‌پیمایی بزرگ شیعیان در ایام اربعین را می‌توان نماد اقتدار امت اسلامی به شمار آورد. این صف‌آرایی و قدرت‌نمایی جهان اسلام، نمایش وحدت مسلمانان در برابر ظلم و زیاده‌خواهان جهان است. در حال حاضر این اقدام جمعی و میلیونی مسلمانان، باعث خشم و هراس جبهه استکبار جهانی شده است.

پیاده روی اربعین به عنوان محملی برای تبادل فرهنگی دو ملت بزرگ ایران و عراق از گذشته‌های دور – به غیر از دوران حکومت صدام بعثی- در بستر طبیعی خود ادامه داشته است. امروز نیز که صدام حسین به تاریخ پیوسته تبادلات مذهبی و فرهنگی بین دو ملت برای تازه ماندن معارف و پیمودن مسیر سعادت و پیشبرد ارزش‌ها با سرعت هرچه‌تمام به پیش می‌رود.

تلاش استکبار جهانی برای استثمار ملت‌ها در شکل‌های متفاوت و مدرن ادامه دارد و برای تحمیل اراده سیاسی بر ملت‌ها از هیچ تلاشی رویگردان نیستند. استعمار نو در صحنه سیاسی کشورهای هدف با اتکاء به مهره‌های بومی و دست‌نشانده، تأمین منافع خود را در اشکال غیر مستقیم دنبال می‌کنند.

“ساموئل هانتیگتون” نظریه‌پرداز برجسته آمریکائی در تئوری «رویارویی تمدن‌ها» تقابل اصلی آینده جوامع بشری را برخورد فرهنگ اسلامی و فرهنگ غربی می‌داند. با توجه به این نظریه فعالیت دشمنان برای استحاله و هجوم دینی و فرهنگی بر مسلمانان قابل تصور است.

طبیعی است که در این روند و ایام، نگاه به عاشورا و اربعین به عنوان کانون تجلی ارزش‌های ناب اسلامی هدف عمده استکبار و عمال بین‌المللی قرار گیرد. چرا که به زعم آنها اگر بتوان در مرکز جوشش امواج ارزشمند این حرکت عظیم در جهان اسلام خلل یا انحرافی به‌وجود آورد به طور منطقی تأثیرات خودش را در این خروش عظیم نشان خواهد داد.

مبلغان و مروجان فرهنگ واحد سلطه جهانی، تدارکات گسترده‌ای را برای تهاجم فرهنگی و مذهبی و اضمحلال عقبه سنگین ایدئولوژیکی مسلمانان خصوصاً انقلاب اسلامی که تکیه گاه استراتژیک همه مسلمانان جهان نیز محسوب می‌شود، دیده‌اند. به هر شکل نظام سلطه برای ایجاد اختلاف و تفرقه میان مسلمانان تلاش‍‌‌های روزافزونی دارد که مهمترین آنها تشریح می‌شود.

دعوی عرب و عجم یکی از مهمترین سناریوها و برنامه‌ اتاق‌های فکر دشمن است. ساخت هزاران کلیپ‌ صوتی و تصویری غیرواقع و کذایی و انتشار در فضای مجازی، با هدف اختلاف بین ایرانی و عراقی از مهم‌ترین اقدامات دشمن برای به چالش کشیدن حرکت عظیم اربعین است. مصداق این موضوع، طرح سفرهای حاشیه‌دار مردان و جوانان عراقی به ایران بود که این چالش توسط سعودی‌ها با هدف کینه‌توزی و دشمنی بین عراقی‌ها و ایرانی‌ها طراحی و با هوشیاری مردم منجر به شکست شد.

همچنین ایجاد اختلاف در بین شیعیان با تحریک گروههای دست‌ساز و فرق انحرافی انگلیسی همچون؛ ندالسماء، یمانی و… که در طول مسیر نجف تا کربلا اقدام به برپایی موکب و عضوگیری از زوّار اربعین حسینی می‌کنند. امروز استکبار جهانی از این تفرق و کاستی در بین مسلمانان بهره‌برداری می‌کند و مسیر زوّار اربعین حسینی را برای عضوگیری و تبلیغات شیطانی این گروه‌های انحرافی در نظر گرفته است تا جایی که در سال گذشته موکب‌های بسیاری را در طول مسیر برپا کرده بودند.

مهمترین سناریوی غربی‌ها برای دیده نشدن عظمت اسلام و اربعین، سیاست سانسور و بایکوت خبری اجتماع بیست میلیونی و بی‌نظیر مسلمانان است. رسانه‌های غربی که از جزئی‌ترین اتفاقات پیرامون به‌سهولت نمی‌گذرند از این مراسم با‌شکوه به راحتی و سهولت عبور می‌کنند و برخی رسانه‌های فارسی زبان بیگانه نیز در جهت پاره‌ای از سیاست‌های مداخله‌گرایانه آمریکا در منطقه می‌کوشند که این تجمع میلیونی را در زوایای تنگ فرقه‌ای و مذهبی محصور کنند.

با این اوصاف روشن است که چرا رسانه‌های غربی مایل نیستند پیام این واقعه بزرگ به جهان منتقل گردد، به راستی اگر پیام اربعین به همه برسد و بدین وسیله آتش اختلاف در میان مذاهب مختلف فروکش کند، استکبار جهانی و وسایل ارتباط جمعی‌‌اش چگونه خواهند توانست اهداف خود را در منطقه پیگیری کنند؟

همچنین ترویج شکاف و اختلاف بین شیعه و سنی از دیگر سناریوهای استکبار برای پیاده‌روی اربعین است. رسانه‌های غربی درصددند تا مراسم اربعین را به نماد تشیع در جنگ و تقابل با سنی‌ها در منطقه تعریف نمایند. به عنوان مثال رادیو فردا که زیر نظر وزارت خارجه آمریکا فعالیت دارد مراسم اربعین را اینگونه توصیف می‌کند «ایران از طریق رویدادهای مذهبی- که در ماههای محرم و صفر به اوج خود می‌رسد در عراق، میلیاردها دلار صرف برگزاری مراسم و رویدادهای فرقه‌گرایانه می‌کند.»

بی‌بی‌سی فارسی نیز دیگر رسانه فتنه‌انگیز در این مسیر می‌کوشد این حرکت بزرگ مسلمانان را مراسمی صرفاً شیعی در تقابل و هماورد با اهل سنت معرفی نماید تا حساسیت کشورهای عربی را در مقابل ایران برانگیزد و از سویی حضور زائران ایرانی در عراق را به معنای نقض حاکمیت دولت بغداد تفسیر می‌نماید.

بی‌تردید حرکت عظیم مسلمانان در اربعین، اقتدار مسلمانان را به رخ دشمنان اسلام خواهد کشاند، و اثرات آن اگر از قدرت نظامی بیشتر نباشد، کمتر نیست. به هرشکل زائرین عزیز ایرانی و غیرایرانی باید بیش از پیش متوجه تحرکات و شیطنت‌های دشمن در این مسیر باشند هرچند که این انس و الفتی که بین زائرین امام حسین (ع) به‌وجود آمده به راحتی از بین نخواهد رفت.

فارس
انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبلیغات شما 1
تبلیغات شما 2
تبلیغات شما 3
تبلیغات شما 4