تاریخ : ۱۳۹۷/۰۷/۲۳ - ۹:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دستاوردهای رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج

به گزارش دانا رضوی، رزمایش و اجتماع بزرگ اقتدار عاشورایی بسیج متشکل از سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص)۲ در یک فرصت محدود یک ماهه در سطح کشور برگزار شد. آحاد بسیجیان در قالب بیش از یک هزار گردان بیت‌المقدس در عرصه‌های مختلف به پشتیبانی از نظام و انقلاب پرداختند. علی‌رغم همه تبلیغات و هجمه دشمنان […]

به گزارش دانا رضوی، رزمایش و اجتماع بزرگ اقتدار عاشورایی بسیج متشکل از سپاهیان حضرت محمد رسول الله(ص)۲ در یک فرصت محدود یک ماهه در سطح کشور برگزار شد. آحاد بسیجیان در قالب بیش از یک هزار گردان بیت‌المقدس در عرصه‌های مختلف به پشتیبانی از نظام و انقلاب پرداختند.

علی‌رغم همه تبلیغات و هجمه دشمنان در رسانه‌ها و فضای مجازی، بسیجیان در تمامی ایام هفته با همه مشکلات کاری در ادارات و موسسات دولتی و خصوصی و همزمانی فصل برداشت محصول، داوطلبانه به فعالیتهای خدمت‌رسانی، محرومیت‌زدایی، بهداشتی و درمانی و عرصه‌های مختلف امنیتی و دفاعی پرداختند و بار دیگر آن قدرت بسیج و شبکه‌سازی مقتدر مردمی در عرصه‌های راهبردی نظام را به رخ دوست و دشمن کشیدند.

به طور حتم بذر و دانه بسیج پس از چهار دهه به ثمره نشسته و موجبات پیشرفت، ایستادگی، وحدت، همدلی و انسجام را ایجاد کرده است. این رزمایش در دو بخش داخلی و خارجی دستاوردهای ملموسی داشت که به آن اشاره خواهد شد.

 

۱- دستاوردهای داخلی

مهمترین پیام رزمایش در کشور اعلام آمادگی همه‌جانبه و تجدید عهد بسیجیان با ولی‌امرمسلمین است. گردانهای بسیج در عملیات فراخوانی با اردوکشی منظم و انجام تمرینات تاکتیکی آمادگی و سازماندهی، بار دیگر حضور اثربخش‌شان را در میدان‌های کارزار به منصه بروز و ظهور رساندند.

از طرف دیگر این نمایش اقتدار و همبستگی ملی توأم با خدمت‌رسانی به مردم، بخشی کوچک از قدرت جمهوری اسلامی ایران و عمل انقلابی بود که در معرض نمایش قرار گرفت. ضمن این که انسجام میلیون‌ها بسیجی جهادگر در سراسر کشور در عرصه‌های متنوع خدمت، شور و اشتیاقی وصف ناشدنی را در آحاد بسیجیان ایجاد کرد.

علاوه بر این، خدمات و عملکرد بسیج منجر به امیدواری و تقویت روحیه مستضعفین و محرومین گردید و آمادگی همه‌جانبه این نیروی مردمی باعث یأس و ناامیدی مغرضان و بداندیشان شد. یقیناً این سطح از هماهنگی، تعامل و مشارکت بسیجیان در ارگانهای مختلف یک تمرین بزرگ در راستای کارآمدی نظام و انقلاب است.

 

۲- دستاوردهای خارجی

نقطه اوج این رزمایش خدمت، تجمع غرورانگیز یکصدهزار بسیجی در ورزشگاه آزادی بود. پیامی که از حضور رهبر فرزانه انقلاب در بالاترین سطح این رزمایش به جهان مخابره شد، صرفاً نمایش یک دیدار نبود بلکه تصویرهایی دیدنی و قاب‌های متعدد از اقتدار باشکوه یک ملت عاشورایی و رهبری مقتدر بود که دست در دست هم، پای سرافرازی ایران اسلامی تا وقتی جان دارند ایستاده‌اند و این یعنی نمایش وحدت و انسجام همه ارکان کشور برای مقابله با تحریم‌های ظالمانه دشمنان انقلاب.

حرکت عظیم بسیج موجی از امیدآفرینی را در میان همه آزادگان جهان و نیروهای انقلابی دوستدار ایران ایجاد کرد و باعث یأس و ناامیدی در دل دشمنان شد. از آن مهم‌تر استکبار جهانی و اذناب منطقه‌ای‌اش بار دیگر پرده‌ای از چهره حماسی و انقلابی مردم ایران اسلامی را در مقابل زیاده‌خواهیها مشاهده و به محاسبات غلط‌شان پی بردند.

بدین ترتیب در چهلمین سال انقلاب اسلامی ارزیابی خودی و دشمن در مواجه با عرصه‌های جدی انقلاب تصحیح شد و افکار عمومی جهان برآورد دقیق‌تری از وضعیت حاکمیت مردمسالاری ایران اسلامی پیدا کرد.

محسن صابر

ارسال دیدگاه

تبلیغات شما 1
تبلیغات شما 2
تبلیغات شما 3
تبلیغات شما 4