تاریخ : ۱۳۹۷/۰۴/۲۳ - ۱۳:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عبور یا اجماع اصلاح طلبان با روحانی؟

جریان اصلاح طلب به این نتیجه رسیده که باید ساختار شورای عالی اصلاح‌طلبان درانتخابات آینده تجدید نظر شود.

به گزارش دانا رضوی،  محمدرضا تابش عضو فراکسیون امید و خواهرزاده رئیس دولت اصلاحات عصر امروز(شنبه، ۲۳ تیر) در جمع خبرنگاران درباره رابطه اصلاح‌طلبان با رئیس‌جمهور، گفت: هجمه بدخواهان آنقدر زیاد است که رئیس‌جمهور باید وقت خود را مصروف خنثی کردن توطئه‌ها کند.

به نظر می رسد اصلاح طلبان چاره ای جز حمایت ندارند. آنها در طول این پنج سال از عمر دولت همیشه دست به دامان دولت بوده اند و حیات و ممات خود را در دولت دیدند. برخی تندورهای این جریان که در معادلات سیاسی چندان دیده نمی شدند بعضاً مواضع تندی را ابراز داشته اند اما در واقع نفس کشیدن بدون اعتدال برای  این جریان سخت و طاقت فرسا است.

تابش با بیان اینکه ارتباط با اصلاح‌طلبان که متحدین رئیس‌جمهور هستند، باید بیشتر باشد اظهار داشت: اولویت، پرداختن به رتق و فتق امور جهت فراهم کردن مسیر و بستر تحقق خواسته‌‌های ملت است.

اما اخیراً حجاریان گفته اصلاحات باید اهداف خود را از طریق سلبریتی‌ها دنبال کند، گفت: برخی از لیدرهای این جریان معتقدند حجاریان یک عنصر اصلاح‌طلب برجسته و تئوریسین قابلی است، اما این موضع او را قبول ندارند که دست به دامن سلبریتی‌ها شویم، بلکه خودِ جریان اصلاحات اگر مشخصه‌ها و معیارهای اصلی‌اش را داشته باشد، نیاز نیست دست به دامن سلبریتی‌ها بشویم، ما برای اینها ارزش قائلیم ولی در هر صورت عمل یک عنصر اصلاح‌طلب که با میل و اراده و فهم و آگاهانه این راه را انتخاب کرده، اگر در پیوند با مردم و به معیار اصلاحات پایبند باشد، تأثیرش بیشتر است.

به نظر می رسد جایگزینی عبدالله نوری به جای عارف در شورای سیاست‌گذاری پیامهای روشنی برای جریان اعتدال دارد. جریان اصلاح طلب به این نتیجه رسیده که باید ساختار شورای عالی اصلاح‌طلبان درانتخابات آینده تجدید شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

تبلیغات شما 1
تبلیغات شما 2
تبلیغات شما 3
تبلیغات شما 4