تاریخ : ۱۳۹۷/۰۲/۰۵ - ۶:۳۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هنر فقه شیعه استفاده از ظرفیت‌های هنری است/ فقه شیعه در مرتبه والای اتقان قرار دارد

یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه فقه شیعی با هنر توام شده است، گفت: هنر فقه شیعه استفاده از ظرفیت‌های هنری برای تجسم فقه و احکام اسلامی است و این مسئله موجب شده که شاهد اثرگذاری بیشتری باشیم.

به گزارش سیمرغ ما، آیت‌الله حسین نوری‌همدانی سه‌شنبه‌شب در مراسم افتتاح موزه دین و دنیا که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته برای راه‌اندازی این موزه اظهار کرد: علمای دینی دارای فضیلت‌های مختلفی بوده‌اند و از جمله فضائل ایشان ارتباط مستمر با ائمه اطهار به شمار می‌رود.

وی با اشاره به اینکه ارائه مفاهیم دینی در قالب‌های تجسمی و بصری از اهمیت بسیاری برخوردار است، اضافه کرد: تجسم تعالیم دینی در قالب موزه اقدامی ارزشمند و بی‌نظیر در کشور است.

این مرجع تقلید ضرورت به نمایش گذاشته شدن آثار علما و فقها را مورد تأکید قرار داد و گفت: بسیاری از آثار علمای دینی هنوز ناشناخته بوده و حتی بخش قابل توجهی از این آثار ارزشمند در گذشته از کشور خارج شده و امروز در موزه‌های اروپا به نمایش گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه آثار غارت آثار اسلامی را می‌توان در موزه‌های کشورهای دیگر به خوبی مشاهده کرد، گفت: بسیاری از آثار موزه‌های مهم کشورهای خارجی را آثاری از بزرگان اسلام تشکیل داده است.

آیت‌الله نوری‌همدانی با بیان اینکه فقه شیعه در مرتبه والایی از اتقان قرار دارد، گفت: وجود ۵۷ هزار حدیث و روایت در مباحث علمی فقه شیعه موجب شده که این فقه از اصالت قابل توجهی برخوردار باشد.

وی با بیان اینکه فقه شیعی با هنر توأم شده است، خاطرنشان کرد: هنر فقه شیعه استفاده از ظرفیت‌های هنری برای تجسم فقه و احکام اسلامی است و این مسئله موجب شده است که شاهد اثرگذاری بیشتری باشیم.

ارسال دیدگاه

تبلیغات شما 1
تبلیغات شما 2
تبلیغات شما 3
تبلیغات شما 4