ساعت: ۲۲:۴۳ منتشر شده در مورخ: آذر ۸ام, ۱۳۹۶ شناسه خبر: 2942
شیخ الاسلام در گفتگو با دانا رضوی:
کارشناس ارشد مسائل بین الملل با اشاره به اینکه بایستی برای نابودی تفکر داعش از لحاظ عقیدتی و فرهنگی هم ملت های منطقه به صحنه بیایند گفت: ساقط شدن داعش نشان دهنده توانایی های ملت ها در تخریب و نابودی استکبار است.

حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه در گفتگو با دانا رضوی؛ اظهار کرد: داعش به عنوان نیرویی اختلاف افکن در میان ملت های اسلامی بوسیله آمریکا با اهداف گوناگون دیگر ایجاد شده بود.

وی افزود: برنامه دشمن این بود تا ملل اسلامی را با یکدیگر دشمن سازد و بتواند اسلحه خودش را به فروش برساند و حضور خودش را در منطقه توجیه کند.

مشاور وزیر امور خارجه گفت: عربستان سعودی با توجه به اینکه پشتیبانی ملت خود را از دست داده باید به نیروهای خارجی از جمله آمریکا و اسرائیل تکیه داشته باشد لذا درخواست هایی برای حضور آمریکایی ها دارد.

وی افزود: دشمن قصد دارد کشورهایی که در آنها به گونه ای مردم سالاری وجود دارد و از آن موفقیتی علیه دشمن کسب کرده به نوعی در این پیروزی ها و مردم سالاری ها خللی ایجاد کند و به سمت غیر اسلامی شدن سوق دهند.

شیخ الاسلام تصریح کرد: این تفکر که شیعه و سنی قرار است آینده عراق را تعیین کنند موجب می شود که پس از این مردم عربستان نیز اعتراض داشته باشند که چرا نمی توانند توانایی خودشان را در اداره کشورشان دخیل کنند؛ لذا می خواهندکشورها و ملت ها را با حربه طایفه ای کردن یا فتنه های دینی از یکدیگر حدا کنند.

وی افزود: هداف از اختلاف افکنی در ملل اسلامی این است که می خواهند با حذف این ملت ها حضور اسرائیل را در منطقه حضوری معنا دار جلوه دهند.

مشاور وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه تعریف دشمن از یهود عقیدتی نیست و تعریف نژادی دارند خاطرنشان کرد: ساقط شدن داعش نشان دهنده توانایی های ملت ها در تخریب و نابودی استکبار است.

وی اینچنین حربه های دشمن را در منطقه ادامه دار دانست و افزود: همانطور که ملت ها برای نابودی داعش در صحنه آمده اند بایستی برای نابودی تفکر داعش از لحاظ عقیدتی و فرهنگی هم ملت های منطقه به صحنه بیایند.

شیخ الاسلام با بیان اینکه اقدام برای نابودی تفکر تکفیری نیاز به کار فرهنگی بزرگ تشکیلاتی دارد گفت: امروز دیگر تکفیری ها سرزمین و اماکن نظامی ندارند لذا و باید با حضور ملت ها و با فعالیت های عظیم فرهنگی برای نابودی تفکر این مکتب تلاش شود.

این کارشناس ارشد مسائل بین الملل تصریح کرد: در این راستا دستگاه دیپلماسی باید برنامه فرهنگی برای نابودی تفکر داعش در منطقه داشته باشد تا ایده و مکتب از بین برود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید