ساعت: ۲۳:۱۷ منتشر شده در مورخ: آذر ۲ام, ۱۳۹۶ شناسه خبر: 2926
هانی زاده در گفت‌وگو با دانا رضوی:
کارشناس مسائل خاورمیانه با تأکید بر اینکه داعش به لحاظ فیزیکی نابودشده اما خطر تفکرات داعش و وهابی همچنان در منطقه وجود دارد گفت: آمریکا با انتقال فرماندهان داعش به افغانستان به دنبال انتقال بحران به آسیای میانه است.

حسن هانی زاده در گفت‌وگو با خبرنگار دانا رضوی؛ پیرامون پایان داعش اظهار کرد: بزرگ‌ترین پایگاه حضور فیزیکی داعش در البوکمال پس از نزدیک به ۴ سال با همت جبهه مقاومت فرو ریخت و پدیده داعش به لحاظ فیزیکی در سوریه و عراق به نقطه پایانی خود رسید.

وی افزود: بازیگران اصلی بحران سوریه و عراق از سال ۲۰۱۱ با استفاده از ۱۳۰ گروهک تروریستی از جمله داعش که خطرناک‌ترین گروهک تروریستی بود تلاش داشتند تا شطرنج خاورمیانه را به نفع رژیم صهیونیستی تغییر دهند.

این کارشناس مسائل خاورمیانه، آمریکا را طراح اصلی داعش دانست و یادآور شد: عربستان اصلی ترین تأمین کننده مالی داعش است که تنها از سال ۲۰۱۱ تا کنون حدود ۴۰ میلیارد دلار به این گروهک تروریستی کمک کرد و از طرفی دیگر رژیم صهیونیستی نیازهای تسلیحاتی داعش را برآورده می کرد.

هانی زاده خاطرنشان کرد: پس از نزدیک به ۷ سال در دیرزور با تشکیل جبهه مقاومت متشکل از حزب الله، نیروی مقاومت مردمی و با فرماندهی سپاه قدس ایران گروهک تروریستی داعش در البوکمال متلاشی شد و در حقیقت این پیروزی، شکست استراتژی مشرک آمریکا و هم‌پیمانانش بود.

وی با تأکید بر اینکه داعش به لحاظ فیزیکی نابودشده اما خطر تفکرات داعش و وهابی همچنان در منطقه وجود دارد افزود: آمریکا با همکاری هم‌پیمانانش به دنبال گسترش تفکرات داعش هستند و در این راستا با انتقال فرماندهان داعش به افغانستان به دنبال انتقال بحران به آسیای میانه است.

این کارشناس مسائل خاورمیانه گفت: پیش‌ازاین در برخی احزاب و جریان‌های فکری در داخل کشور، در خصوص حمایت ایران از محور مقاومت شک و تردید وجود داشت اما اکنون شاهد آنیم که تمامی این جریانان از پیروزی جبهه مقاومت خوشحال هستند و به گونه خود را در آن دخیل اعلام می‌کنند.

هانی زاده بابیان اینکه پیروزی مقابل داعش یک پیروزی جغرافیایی نیست افزود: این پیروزی درواقع پیروزی در مقابل جهان کفر است و قدرت سپاه قدس با فرماندهی سردار سلیمانی موجب پیروزی جبهه مقاومت در مقابل جبهه کفر شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید