ساعت: ۱۵:۰۶ منتشر شده در مورخ: آبان ۲۳ام, ۱۳۹۶ شناسه خبر: 2870
آیت الله عالمی در گفتگو با دانا رضوی:
نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری زیارت امام رضا(ع) را مبنای اخوت شیعیان و اهل سنت دانست.

آیت الله حسن عالمی، نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار دانا رضوی با اشاره به فضیلت زیارت امام رضا(ع)، اظهار کرد: زیارت حضرت ثامن‌الحجج ثواب بسیار زیادی دارد و روایات فراوانی راجع به این امر پسندیده آمده است.

 

ثواب زیارت امام رضا(ع) در حد زیارت پیامبر اکرم(ص)

 

وی خاطرنشان کرد: دریکی از روایات سوال می‌شود که ثواب زیارت امام رضا(ع) چه قدر است و امام صادق(ع) اینگونه پاسخ می‌دهند که زیارت امام رضا(ع) در حد زیارت پیامبر اکرم(ص) ثواب دارد.

 

نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه بسیاری از ائمه اطهار(ع) زیارت امام رضا(ع) را همسنگ با زیارت حضرت سیدالشهدا(ع) می‌دانند، ادامه داد: نقل شده که فردی نزد امام جواد(ع) آمد و گفت دو سال است که توفیق حج، زیارت پیامبر اکرم(ص)، ائمه مدفون در بقیع و زیارت شما نصیبم می‌شود آیا سال آینده نیز به همین زیارات مشرف شوم یا به طوس رفته و پدر شما را زیارت کنم؛ امام جواد(ع) در پاسخ فرمودند زیارت پدر من افضل است.

 

افضلیت زیارت امام رضا(ع) بر حج در کلام امام جواد(ع)

 

آیت‌الله عاملی با اشاره به افضلیت زیارت امام رضا(ع) بر حج، زیارت پیامبر اکرم(ص)، زیارت امام جواد(ع) و زیارت ائمه مدفون در بقیع، ابراز کرد: دلیل افضلیت زیارت امام رضا(ع) این است که برای زیارت پیامبر اکرم(ص) و حج همه روانه می‌شوند، همچنین برای زیارت هفت امام اول اهل تشیع، فرق مختلف شیعی حاضر می‌شوند؛ اما کسانی که به زیارت امام رضا(ع) می‌روند کسانی هستند که به امامت حضرت اباصالح(عج) معتقدند.

 

زیارت امام رضا(ع) مبنای اخوت شیعیان و اهل سنت

 

وی با اشاره به زیارت اهل سنت از امام رضا(ع)، تصریح کرد: این پدیده بسیار مبارکی است که در شرایط فعلی به وجود آمده؛ این امر مبنای اخوت بین برادر شیعه و اهل سنت است که روز به روز تقویت می‌یابد.

 

نماینده مردم استان خراسان رضوی در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: اهل سنت با زیارت امام رضا(ع) به صورت پیاده یا سواره قطعا مورد عنایت حضرت ثامن الحجج(ع) و ائمه اطهار(ع) قرار خواهند گرفت.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید