ساعت: ۱۴:۵۹ منتشر شده در مورخ: شهریور ۶ام, ۱۳۹۶ شناسه خبر: 2711
دی‌میستورا:
نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه اتفاقات رخ داده در فوعه و کفریا را دردآور خواند و گفت: مردم سوریه به دنبال کاهش خشونت‌ها هستند که چنین چیزی می‌تواند از نشست آستانه ساطع شود.

به گزارش دانا رضوی، «استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه ظهر امروز (دوشنبه) پس از دیدار و گفتگو با ، حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه رایزنی های انجام شده با جابری انصاری را مفید خواند و گفت: امروز تغییرات عمده ای در صحنه و در فضای کلی سیاسی و وضعیت نظامی و مبارزه با تروریسم، داعش و جبهه النصره به وجود آمده و امروز در این زمینه ها گفت‌وگوی خوبی داشتیم.

وی افزود: مهمترین موضوعی که برای مردم سوریه اهمیت دارد کاهش خشونت‌هاست و آنها دنبال کاهش خشونت‌ها هستند که میتواند از نشست آستانه ساطع شود.

دی‌میستورا به نشست آتی ژنو که قرار است در اکتبر برگزار شود نیز اشاره کرد و افزود: در رایزنی‌های امروز درباره حمایت و تقویت گفتگوهای ژنو صحبت کردیم.

وی ایران را بعنوان شریک و بازیگر عمده حائز اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: ایران در مسیر  سازمان ملل برای رسیدن به درک مشترک از تحولات سوریه تاثیرگذار است و کشوری دارای نفوذ در منطقه است.

لینک کوتاه:

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید