ساعت: ۱۳:۳۰ منتشر شده در مورخ: مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۶ شناسه خبر: 2684
بررسی یک شاهکار نمایندگان ملت؛
نماینده ای که احساس عزت درونی نکند، کسی که خود کم بینی داشته باشد، کسی که ارزش هویت ملی خود را نداند، برای گرفتن عکس سلفی با یک سلبریتی شأن خود را پایین می‌آورد.

به گزارش دانا رضوی، عزت نفس اغلب یک امر درونی است که در رفتار فرد بروز می‌یابد. بهانه‌ی آفرینش کائنات، رسول و فرستاده‌ی خدا با فقرا می‌نشست و هم سفره می‌شد، عزتش بیشتر می‌شد؛ امروز برخی نمایندگان مجلس، از میان آن همه مهمان خارجی در مراسم تحلیف، ذوق زده و آویزان سلفی گرفتن با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شدند و این صف عکاسی با موگرینی نه تنها عزتی نبخشید که همان را هم که داشتند، بر باد داد.

کاش ما خبری می‌شنیدیم که مثلاً در آن لحظات کوتاه پس از اتمام مراسم تحلیف که هنوز موگرینی از صحن علنی خارج نشده، دو سه نفر از نمایندگان مجلس غیررسمی در مورد نقض برجام توسط طرف آمریکایی دیالوگ‌هایی با موگرینی داشته‌اند. خیلی رویایی بود؟ نه، به هیچ وجه؛ نمایندگان مجلس توسط مردم وکیل شده‌اند برای همین کار؛ برای حفاظت از منافع ملت.

 

کسی که احساس عزت درونی نکند، کسی که خود کم بینی داشته باشد، کسی که ارزش هویت ملی خود را نداند، نماینده‌ی مجلس هم که بشود، بجای ایفای نقش برجسته‌ی نمایندگی ملت، تا حد دوره افتادن برای گرفتن عکس سلفی با یک سلبریتی شأن خود را پایین می‌آورد.

نمایندگانی که امروز پیگیر گرفتن سلفی با موگرینی بودند، در واقع نه جایگاه او را دریافتند که فرصت هم کلامی با یک مقام عالی رتبه‌ی اتحادیه‌ی اروپا را برای یادآوری حقوق اساسی ملت مغتنم بشمارند و نه جایگاه خود را متوجه شده‌اند که مقام رسمی یک قدرت منطقه‌ای و حتی جهانی هستند. خود را جوانک‌هایی مبتذل و موگرینی را ستاره‌ی فیلم‌های عاشقانه دیدند انگار؛ دنبالش بیفتند و عکس سلفی بگیرند. با این حساب معلوم نیست برجام را چه می‌بینند!

 

نمایندگانی که اصلاً در جایگاه “مقام کشوری و ملی” نبودند و نیستند و با دستور “تَکرار می‌کنم” محمد خاتمی و تقلید کورکورانه‌ی توده‌های اصلاح‌طلب به خانه‌ی ملت راه یافتند و حالا در روزی که تجلی عزت ملی مردم و مقامات ایران اسلامی‌مان بود، آینه‌ی تحقیر این ملت شدند.

 

وقتی آدم‌های کوچک را نماینده‌ی مردم می‌کنیم، مردم را هم کوچک می‌کنند. کسی که خود را حقیر می‌بیند، نمی‌تواند برای ملت عزت بیآفریند.

 

✍️ کبری #آسوپار

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید