ساعت: ۰۹:۳۷ منتشر شده در مورخ: فروردین ۵ام, ۱۳۹۶ شناسه خبر: 2020
دیدگاه؛
علی جنتی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم، در بخشی از مصاحبه خود با ویژه نامه نوروزی روزنامه آرمان امروز گفته است یک جریان خاص از تمام امکانات خود استفاده می کرد که وزارت ارشاد و حتی دولت را زمینگیر کند.

به گزارش دانا رضوی، یک جریان خاص از تمام امکانات خود استفاده می کرد که وزارت ارشاد و حتی دولت را زمینگیر کند. این در حالی بود کهدستگاه اطلاعاتی کشور به صورت رسمیوجود این گونه اتاق فکرها را به ما اطلاع می دادند و به همین دلیل این مسئله برای ما مسجل شده بود. این جریان خاص دارای اتاق فکر سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بر علیه دولت بود و هرکدام از این اتاق فکرها با اعضای خاص خود تشکیل جلسه می دادند.
وی می افزاید: هدف از تشکیل این اتاق فکرها هم این بود که جایگاه دولت و وزارت ارشاد را در بین افکار عمومی تنزل بدهند و افکار خود را به جامعه القا کنند. بنده باید این نکته را نیز یادآوری کنم که سخنان بنده بر اساس تحلیل نیست بلکه بر اساس اطلاعات مستدلی است که به ما ارائه می شد.
جنتی در بخش دیگری از صحبت های خود نیز در پاسخ به این سوال که «ماهواره می بینید»؟! گفته است: بله! من در حدود ۱۵۵ سال یعنی از زمانی که ماهواره وارد ایران شد برنامه های ماهواره را می بینم.
او تصریح می کند: بنده بیشتر برنامه های خبری و تحلیلی ماهواره را می بینم!

*دوران مدیریت علی جنتی بر وزارت ارشاد به اذعان منتقدان و حتی به گواه دولت و اصلاح طلبان نیز کارنامه چندان موفقی نداشته است و ربط دادن کارنامه مدیریتی آقای جنتی به اتاق های فکر! کار اصولی و پسندیده ای به نظر نمی رسد.
این در حالی است که اصلاح طلبان نیز از روز نخست صدارت علی جنتی؛ به دلیل نزدیکی او به آیت الله جنتی و وجهه قانونگرایی وزیر ارشاد، اشاره های انتقادی خود به سمت او را آغاز کردند و همواره یکی از وزرای مورد تأکید اصلاح طلبان برای تغییر، شخص آقای جنتی بوده است.
تأکیدی که دست آخر اجابت شد و علی جنتی از کابینه رفت.
تأکید بر حلیّت آوازخوانی زنان در انظار و آزادی ماهواره از جمله حاشیه های جدی دوران وزارت علی جنتی محسوب می شوند که به نظر نمی رسد ربطی به اتاقهای فکر مورد ادعای جنتی داشته باشند!

مشرق

انتهای یام/

لینک کوتاه:

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید