ساعت: ۲۳:۱۳ منتشر شده در مورخ: خرداد ۸ام, ۱۳۹۵ شناسه خبر: 687
بررسی دانا رضوی؛
سپاه، بخش تسلیم ناپذیر ایران است و اتفاق نظر فرماندهی کل قوا و سپاه که نیروهایش همان رزمندگان نبرد هشت ساله بودند مبدل به چالش آمریکا در منطقه شده است.

به گزارش دانا رضوی، سپاه پاسداران، یکی از انقلابی‌ترین و ارزشی‌ترین نهادها در کشور است و دوست و دشمن به این موضوع اذعان دارد. سپاه پاسداران با تدبیر به موقع حضرت امام (ره) ایجاد شد و از همان اوان انقلاب برای حفظ و اقتدار انقلاب از هیچ تلاشی روگردان نشد. ۸سال  دفاع مقدس دوشادوش سایر نیروها جهاد کرد و توانست با روحیه انقلابی و مدیرت بسیج مردمی پیروز شود. تا جایی که حضرت امام ره فرمودند «اگر سپاه نبود، کشور هم نبود.»

 

از ابتدای انقلاب سپاه پاسداران تبدیل به نیروی مردمی و کاریزمایی شده که سایر اقشار مردم در آن عضویت دارند و در راستای اهداف عالیه انقلاب و ارزشها تلاش شبانه‌روزی می‌کنند. سپاه پاسداران نیروی نظامی صرف نیست که با دیسیپلین خشک نظامی-اداری و با سلسله مراتب اداره شود، بلکه نیروهای جهادی که در عین نظم پذیری و ساختار، سنگ زیرین آسیاب نظام است. به حدی که در هر نقطه از کشور مشکلی پیش آید، سپاه تکلیف پیدا می‌کند تا در خدمت مردم باشد. امنیت و آسایش شهروندان، حفاظت از مرزها، کمک به عرصه‌های اقتصادی و… از عرصه‌هایی هستند که تکلیف محوران سپاه به آن ورود می کنند و کار را به سرانجام می‌رسانند.

 

اخیراً نشریه آمریکایی وکس نوشت: سپاه، بخش تسلیم ناپذیر ایران است و اتفاق نظر فرماندهی کل قوا و سپاه که نیروهایش همان رزمندگان نبرد هشت ساله بودند مبدل به چالش آمریکا در منطقه شده است.

 

ابرقدرت قرن گذشته-آمریکا- امروز در مقابل اشراف و اقتدار سپاه پاسداران به زانو درآمده است. بخش زیادی از سیاستهای خصمانه آنها در منطقه در مقابله با سپاه تعریف می‌شود و سپاه تقریبا انگیزه‌های شیطانی را در ورای تمامی اقدام‌های آمریکا در خاورمیانه می‌داند ، اما به گفته خودشان، «سپاه پاسداران بخش تسلیم نشدنی در سیاست خارجی و راهبردی ایران است.»

 
بدون شک عملکرد سپاه و توفیقش در سنگرهای مختلف، تسلیم ناپذیری و شکست ناپذیری آن را رقم زده است. مهمترین رمز این شکست‌ناپذیری، تلاش و جهاد برای خدا و اقامه اسلام ناب و تبعیت بی‌چون و چرایی از شخص ولایت مطلقه فقیه است که این نیرو را در معادلات جهانی و منطقه مطرح شده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

شما هم دیدگاهی برای این مطلب ارسال کنید